Leden 2010

Nouzové nabíjení

30. ledna 2010 v 23:13 | Michal(admin) |  Mobilní sekce
Stále více nových telefonů začíná být vybavováno vedle 2 mm konektoru i Micro USB zdířkou. Bylo to nařízeno EU,která očekává realizaci myšlenky jednotných nabíječek do roku 2012 Některé přístroje např. Nokia 6700 classic je vybavena oběma konektory. Můžeme tedy využít vlastnosti,že dnešní kabely na počítač umí přenášet potřebnou energii. Mít sebou Micro USB nabíječku k "hloupé" Nokii je k nezaplacení.

MyNokia.cz

30. ledna 2010 v 22:29 | Michal(admin) |  Mobilní sekce
Na začátku ledna 2010 na doporučení samotné Nokie jsme se spojili se serverem MyNokia.cz..Získali jsme prosperující homepage,nové možnosti rozvoje a naopak nahradili jejich stávající fórum. Naše společné dílo má přes 11 000 členů,což z nás vytvořilo jedno z nejpočetnějších fór v České Republice. Jsme podporováni samotnou Nokií a máme početnou redakci. Přijďte se nás podívat. Nejste si s něčím jisTI?

Zeptejte se nás v Poradně.

Chyba Nokia PC Suite 7:nelze připojit

30. ledna 2010 v 22:04 | Michal(admin) |  Mobilní sekce
Všiml jsem si chyby nokia PC-Suite 7,že nelze připojit kompatibilní telefon přes kabel.Problém je v tom,že nové ovladače Nokia cable-Driver jsou zřejmě nekompatibilní s některými telefony nokia.Ale problém nastává i v novějších telefonech např.6260 slide,či N82,a tak Vám přináším návod,kdyby se problém přihodil.

1.Odinstalovat staré ovladače,start-ovládací panely-přidat nebo odebrat,odebrat původní ovladače,potom restartovat pc(v počítači si můžete nechat nokia PC Suite 7-neodinstalovat!)

2.Stáhnout si kompatibliní ovladače verze 6.85-zde

3.Nainstalovat ovladače a připojit kabel k počítači,čekat až se přidá nový hardware a už můžete přetahovat...

Nokia PC Suite 7,si stáhněte zde(přesměrování na stránky nokia,tam si vyberete svůj telefon)

Jestli používáte bluetooth spojení,tak se rozlučte s bezplatnou aktualizací softwaru přes Nokia Software updater.

Vyhlídka Babylon:jedno z krásných míst

8. ledna 2010 v 23:16 | Michal(admin) |  Best of caches and views
Zdrávím Vás všechny a dodatečně přeji šťastný nový rok 2010...

Blízko obce Kaly v 506 metrech nad mořem leží rozhledna jako každá jiná. Nabízí opravdu hezký výhled a je identickou kopií dřevěné věže,která leží na protějším kopci a přináší pohled na dlouhý a majestátný most nad Dolními Loučkami.

Bylo 3.1.2010 a já si rozmýšlel,na kterou kešku přemluvím rodiče po cestě domů. Slavil jsem totiž jeden rok aktivního provozování geocachingu,takže jsem si chtěl udělat radost. Byl to boj,ale zadařilo se a já byl vyvezen 400 metrů pod vrchol. Příjemně poletoval snížek,ne jako dnes při velké kalamitě, a okolní vrcholky byly krásně zbarvené čerstvým prašanem.

I když nebylo jasno,tak mě rozhledna nezklama. Přijeďte taky,bude se vám zde líbit.

Přístup:
1. Brno,Tišnov -> Nové Město na Moravě: odbočka vlevo v obci Kaly,po polní cestě pod vrchol
2. Nové Město na Moravě,Kaly -> Brno: odbočka na obci Zahrada,náročnější přístup