Říjen 2009

Výr v nadživotní velikosti;Tři Studně

23. října 2009 v 22:54 | Michal(admin) |  Olšiakovy plastiky
Sovy již často nevýdáváme v našich lesích,takže malé osvěžení v podobě tří metrové sochy výra potěší. Nachází se přibližně v 730 m.n.m v tzv.osadě Yukon blízko obce Tři Studně. Blízko celého areálu jsou i dva rekreační rybníky Medlov a Sykovec. V zimě je zde množství sněhu,takže se dá mrknout na sovu i na lyžích.


Cache: Sova


Birkovo kolo

23. října 2009 v 22:24 | Michal(admin) |  Praktické informace
K připomenutí výrazného činu kolaře Jiřího Birka,který v 17.století dokutálel kolo do Brna se koná závod po jeho stopách. Již třetí ročník se odehrál za slunné soboty 3.10.2009. Závod startuje v Lednici a závodníky čeká sedmdesáti kilometrové trasa. Každý tým se skládá ze tří členů a ti se pravidelně střídají. Jeden koulí kolo a druzí se přepravují na kole. Při tom mohou účastníci sledovat krásy Jižní Moravy,ale i ukazovat velké výkony. Vždyť rekord 4:14:38 o něčem svědčí. Soutěž oficiálně končí na Staré radnici v Brně,kde najdete i draka. Já jsem se zůčastnil jako povzbující doprovod při paralně probíhajícím eventu.
Cache: Birkovo kolo - zkuste si Birkovu trasu

Stará radnice v Brně poblíž Zelného trhu

Spalovna,Brno -Juliánov

17. října 2009 v 1:01 | Michal(admin)
Spalovny nejsou často nijak zajímavé. Pouze zahlcují prostředí svými výpary. Jsem zastáncem jaderné energie,ale nějak se musí zbavovat odpadu. Ovšem teď stále probíhá rekonstrukce,takže bude o splodiny míň. Ale díky tomuto pohledu se mi zalíbila. Z dáli je dobrý bod orientační společně s komíny o blok dál.

Cache: Spalovna


Na Kraví hoře

17. října 2009 v 0:48 | Michal(admin) |  Best of caches and views

Tuto část Brna by měla znát většina obyvatelstva. Je tady nejen hvězdárna, rozsáhlý park,ale i nejluxusnější čtvrt. Tato oblast plná vil není nejen zastavěna budovami bez historie. Najdeme zde mnoho zajímavých skvostů jako je Jurkovičova vila nebo rodný dům Vítězslava Nezvala..

Tyto sloky určitě znáte:

Na břehu řeky Svratky,kvete rozrazil;
na břehu řeky Svratky,roste nízká tráva.

Celé této oblasti v městské části Žabovřesky včetně ukázky této vilky se věnuje nesmírně zajímavá a dlouhá multi cache..

Nejhezčí je to zde však při západu slunce,kdy lze získat opravdu libové záběry..Svratecký náhon:lázně Riviéra

17. října 2009 v 0:23 | Michal(admin) |  Svratka,zajímavosti,fotky a soutoky
Svratecký náhon: důležitý prostředek dodávání vody pro průmyslové objekty na starém Brně..série obsahuje 7 keší včetně bonusovky

Kdo by řekl,že někde tady teče řeka..jen vidíme nějaký tunel(Pisárecký),pěkný plácek a silnici. Nenechte se klamat..pár metrů za fotografem je již poslední střípek Svrateckého náhonu na povrchu. Toto místo se nachází poblíž koupaliště Riviéra,kde je Svratka pročištěna a použita na rekreační účely. Ale blíže k tomuto plácku..přístup není doporučen za frekventovaných dnů..dostanete se totiž do velice rušného tahu a vězte,že velmi nebezpečného. Ovšem pro adrenalinové duše je toto místo rájem..