Září 2009

Nejsevernější bod Brna

26. září 2009 v 1:05 | Michal(admin) |  Série bodů Brna

Kousek za městskou částí Útěchov se nachází poslední bod Brna. Místo není nijak zajímavé kromě místa na parkování. Byl jsem tam již poměrně pozdě,takže jsem viděl i západ slunce nad hodně vzdáleným místem od centra.Poblíž můžete najít i mnoho trnů,takže cestu za šipkou nedoporučuji ani to není potřeba.

Přístup:
1.linky 43 a 57(pouze ve dne)
2. Útěchov- VranovLípa Chobotský dvůr

26. září 2009 v 0:55 | Michal(admin) |  Významné stromy

V obci Kuklík,konkrétně v části Chobotský dvůr se nachází kompletně dutá lípa velkolistá,která hned na první pohled zaujme. Její průměr je přibližně 1,5 m, a proto i dospělí budou překvapeni prostorností uvnitř lípy. I když je strom "děravý",tak vypadá celkem zdravě.

Přístup:
1.Nové Město na Moravě- Sněžné,odbočka těsně před Kuklíkem
2. vyježděná cesta: Kuklík- Odranec,odbočit v Kuklíku,kolem pily...Svratecký náhon:Kamenný mlýn

26. září 2009 v 0:45 | Michal(admin) |  Svratka,zajímavosti,fotky a soutoky
Svratecký náhon: důležitý prostředek dodávání vody pro průmyslové objekty na starém Brně..série obsahuje 7 keší včetně bonusovky


Ještě v devatenáctém století zde stála obec Kamenný mlýn. Ovšem zanikla za druhé světové války,díky asimilaci obyvatel s německou národností mimo Steinmühle . Na ulici Žabovřeské z tohoto období zůstala pouze kaplička,ale i splav,který můžete vidět v pozadí. Odděloval tzv.Svratecký náhon od hlavního koryta řeky Svratky.


Série bodů Brna:slovo úvodem

26. září 2009 v 0:20 | Michal(admin) |  Série bodů Brna

Zaujala mě zajímavá série ukazující místo,která jsou označována na okraje Brna. Logicky si každý odvodí,že je nejméně složena ze čtyř bodů. Nejen,že se v této rubrice dozvíte,kde najdete nejsevernější bod včetně dalších bonusových materiálů.


U Olympie roste záhadný monolit

26. září 2009 v 0:11 | Michal(admin) |  Praktické informace

Včera jsem vyrazil do Modřic po kvalitní části jantarové stezky kolem Olympie. Blíže jsem si záhadný objekt neprohlédl,ale v jednom mám jasno. Každým dnem záhadná stavba nabývá na váze,dokladem jsou stavební stroje. Co si myslíte,o tomto podivohudném monolitu? Diskutejte v komentářích.


Významné stromy - slovo úvodem

19. září 2009 v 0:46 | Michal(admin) |  Významné stromy
Po boku pramenů,či filmových míst skupina nadšenců vytvořila sérii Významné stromy. Ve většině případů se zde nachází stromy chráněné státem,ale najdete zde i stromy mnoha tvarů. Jestli jste stromofilové,doporučuji východní Čechy,je to tam samá lípa. Dalším lákadlem jsou CWG,dřevěná kolečka vytvořena k této sérii. Každý kdo odloví 20,40,60 stromů + celkově založí 3 nové krabky s motivem stromů,tak dostane gravírovaný výrobek ze suku. Brzy dosáhnu čísla 20,což mě těší a jednu krabku také dokonce mám. Celkově se mi tento projekt líbí,upozorní na opravdové unikáty.

Vyfoceno u památníku Rudolfa Těsnolídka,před Bílovicemi nad Svitavou

Havlíčkova Borová - kostelík

19. září 2009 v 0:29 | Michal(admin) |  Best of caches and views
Jedním z vrcholných okamžiků prázdnin bylo dosáhnutí 200. kešky, a tak jsem se vydal až do Havlíčkovy Borové. V jednom z nejhezčích kostelů je i kus historie. Tedy poslední,co Karel Havlíček Borovský ve své rodné vsi viděl,byl právě tento kostel. V knize Tyrolské elegie se o něm zmiňuje při cestě do tyrolského Brixenu. Ještě jsem knihu nečetl,ale budu. Jelikož je to jedna z mých vybraných referátovek. Vedle Dobrovského,Jungmanna,Palackého v době národního obrození dle mě zastává i výsostné místo novinář Borovský. Ovšem z vyvýšeniny kostela uvidíte např. centrum dění okresu -Havlíčkův Brod nebo dále do Čech.

Přístup:
1. Žďár nad Sázavou - Borová
2. Chotěboř- Borová
3. červená turistickáI štatl má své letiště..a betelné

19. září 2009 v 0:08 | Michal(admin) |  Best of caches and views
Nedávno jsem při návštěvě Tuřan a okolí nesměl vynechat novou kešku na letišti. Mám rád výhledy obzvlášťe na druhém největším letišti ČR se mi nabídlo pár letadel. Shodou okolností jsem měl tu čest vzdát hold všem,kdo nepřežili 11.září 2001. Co nevidět do Brna dorazí také papež,uvidíme jaké budou opatření. Na mši se nedostanu za a)nejsem věřící
b) zřejmě nebudu doma

Narozdíl od letiště v Práglu ze strany Tuřan je volný přístup k zelenému plotu. Na tomto místě se dají opravdu pořídit pěkné snímky. Sice tam vítr nalezne své uplatnění,ale čekání na letadla udělá své. Má čumenda se mi protáhla na třičtvrtě hodiny a musel jsem dohánět ztrátu. Ale nevadilo mi to,přijďte se přesvědčit..

Odlety a přílety - ať máte na co koukat

Přístup:

1.vzletová plocha číslo 10,přístup z městské části Brno-Tuřany,zastávka Hanácká(78,40,73,48)
2.D1 nebo Brno-Slatina,Evropská - oficiální přístup
3. Linka 76,Evropská - oficiální přístup


Airport Brno TB- hotel - z druhé strany


Přistání letadla společnosti Ryanair směřujícího do Londýna,16:35

Račín,Žďárské vrchy

1. září 2009 v 20:56 | Michal(admin) |  Olšiakovy plastiky
Jak již název této vesnice vypovídá,byli tu od pradávna členovci. Prý rybníky Jordán a Pijáček v 50.letech přišly o část obyvatel až vymizela úplně. O více než 50 let později zde byli slavnostně vysazeni nová kolonie raků říčních. Ale článek píši díky plastice od Michala Olšiaka a koho jiného než "klepeťáka". Autor vytvořil i další výtvory a jim je věnovaná tato rubrika.

Přístup:
1.Polnička-Vepřová
2.Nížkov-Račín,žlutá

Cache: Racin