Srpen 2009

IN-LINE a cyklo stezka Brno-Obřany:Babická-Bílovice nad Svitavou

30. srpna 2009 v 21:42 | Michal(admin) |  Praktické informace
Nedávno byl otevřen nový asfaltový úsek z Brna do Bílovic nad Svitavou o délce téměř 4 kilometry. Dlouhé roky zde byl štěrk,který zbyl na druhé straně stezky. Výhodné oproti stezce níže téměř v centru bezesporu je,že se nacházíte v přírodě a můžete se projet kolem řeky a pozorovat nějaký ten vlak. Na počátku a konci stezky se můžete občerstvit. Ovšem obtížnost jízdy začínající bruslaře odradí.

1.motá se tu mnoho kol
2.terén je téměř všude z kopce

Z vlastní zkušenosti mé pokročilé sestry mohu říct,že je tu opravdu nebezpečno. Navíc,když to nevyberete skončíte ve Svitavě. Na některých místech se nachází sice dřevěné zábradlí,ale v ani jedné zatáčce není. Jinak asfalt dosahuje dobré kvality a velice dobře se jede

Přístup:
1.Bílovice nad Svitavou
2.Brno-Obřany,konečná linky 4

Pro geocachery:
Přímo ze stezky na řádnou krabku nedosáhnete. Za zmínku stojí zaniklý Obřanský hrad,kam se dost zapotíte nebo památník Rudolfa Těsnohlídka,či ještě před počátkem přeběhnout trať k zapomenuté koleji.

Dědictví aneb kurvahošigutntag

29. srpna 2009 v 16:19 | Michal(admin) |  Filmová místa
Zatím mám odlovenou pouze cache Dedictvi II. ,která vás přivede k restauraci Lucullus hotelu International v centru Brna,kam Bohuš pozval kumpány na "žranici". Toto místo se nachází i poblíž Nové radnice,takže budete moc kouknout na brněnského "draka."Park pod Špilberkem,pohled k hotelu..

Filmová místa:slovo úvodem

29. srpna 2009 v 15:59 | Michal(admin) |  Filmová místa
Ve filmech se objevuje mnoho míst,ale ani pokročilý znalec nerozpozná,kde se natáčel snímek. Proto byl vytvořen web filmová místa,který uvádí odkazy na kešky zařazené do série. Bohužel na Moravě najdete nemnoho filmových míst,ovšem v Čechách,to je jiné kafe. V této rubrice se budou objevovat fotagrafe z navštívených míst z filmovou historií.


Nokiaforum.cz

28. srpna 2009 v 22:03 | Michal(admin) |  Mobilní sekce
Naše forum pěkně roste a získává stále více členů a návštěv. Tyto údaje svědčí o kvalitě a serioznosti tohoto diskuzního fora. Záměrem zakládajících členů bylo vytvořit doménu,která svou kvalitou předčí warez,protože se bude ubírat jinou cestou. Redakce se stále snaží přinášet nejnovější informace od firmy nokia a tvořit poutavé články o jiných novinkách. Neváhejte a přijďte se podívat..


Pramen Doubravy

19. srpna 2009 v 20:11 | Michal(admin) |  K pramenům
Včera jsem navštívil nevýrazný počátek toku řeky Doubravy,která putuje do Labe. Nachází se u silničního spojení Vepřové a Krucemburku. Nečekejte na místě pramen,je tam pouze cedule počátku toku. Říčku vytváří zřejmě spojení dvou ramen do tvaru Y. Celému toku místní přezdívají "Doubravka",jelikož není zas tak mohutný.


Přístup:
1. Krucemburk-Vepřová, Radostín-Vepřová
2.Asi 2 km za Račínem,polní cesta před mohutnou nádrží,zkratka k silnici vedoucí z VepřovéSoutok Svratky a Veverky pod hradem Veveří

17. srpna 2009 v 20:48 | Michal(admin)
Pod hradem Veveří přichází údolím Svratka do Kníničské neboli Brněnské přehrady. Zprava pod mohutným mostem se stýká s říčkou Veverkou. 14.8.2009 jsem se vydal na cestu kolem Priglu na své koloběžce, kterou teprve přiřazuji do své geovýbavy,protože v Brně mi krabky neustále mizí.

Cache:Svratka-Veverka

Přístup:
1.Od hradu Veveří,modrá nebo po silnici
2.červená trasa,přes most,směr k Veveří

Svratka:slovo úvodem

17. srpna 2009 v 20:16 | Michal(admin) |  Svratka,zajímavosti,fotky a soutoky
Na břehu řeky Svratky kvete rozrazil,na břehu řeky roste nízká tráva,tam chodíval denně Vítězslav Nezval a já tam na svých výletech také často bývám a informace získávám. Proto jsem této řece udělal vlastní rubriku.Málokdo ví,že koryto řeky venku v centru mělo Brno ještě v 18.století. Svratecký náhon je kratších série o 7 keších včetně bonusovky. Jiná série zase informuje o hlavně neznámých tocích,která pohlcuje Svratka.Povedlo se mi mnoho pěkných fotek a nemůžu návštěvníkům odepřít momenty se Svratkou. Doufám,že si odnesete z této rubriky něco zajímavého.

Svratka v obci Krásné

Pramen Svratky-Stříbrná studánka

17. srpna 2009 v 19:46 | Michal(admin) |  K pramenům
Jeden z pramenů Svratky se nachazi pár desítek metrů pod vrcholem Žákovy hory 710 m.n.m. U samotné zdrojnice najdete i pylon vyhlašující CHKO Žďárské vrchy v roce 1970. Tento pramen již dlouho znám z mudlonávštěv pralesa v rezervaci Žákova hora a měl jsem tu možnost poznat majitele cache,který vyvrací domněnky o jediném prameništi,přecejen uvidíte,že voda vytéka z jakési trubky. Více informací v listingu Stribrna studanka/Silver well
Přístup:
1. Červená turistická značka z Velkého Dářko přes vrchol Žákova hora
2. Naučná stezka Žákova hora,zelená
3.Odbočka před Kocandou,po lesní silnici až k počínající Svratce,lesem ke studánce

K pramenům:slovo úvodem

17. srpna 2009 v 19:13 | Michal(admin) |  K pramenům
Pořad ČT "Zpět k pramenům" inspiroval k vytvoření série keší. V této rubrice najdete fotografie z míst,kde pramení toky všech velikostí. Časem se zde objeví i třeba pramen Labe,či Vltavy. Ovšem častěji se dostávám dále do Čech,takže vzdušně se veletokům přiblížím. Užijte si prameny stejně jako já.

Série "K pramenům":http://www.geocaching.cz/readarticle.php?article_id=2

Studánky na Třech Studních,které nejsou prozatím v projektu-cache GC1DDFR Otevirani studanek

SPZtky aneb odkud ten auťák je..

10. srpna 2009 v 1:01 | Michal(admin) |  Praktické informace
Pryč jsou staré dobré časy,kdy bylo mnoho státních poznávacích značek,ale oprototi stávajícímu značení jsem aspoň věděl odkud vůz přijíždí. Ovšem dnes si stačí zapamatovat pár písmenek a hned víme z jakého je vůz kraje. Ale kromě čísílek nám dále nic tyto plechové srandy nenabídnou. Stále někteří občané nepostřehli a nezapamatovali pár písmenek. Proto přináším velký přehled SPZ dle abecedy.

A:kraj hlavní město Praha
B:Jihomoravský kraj
C:Jihočeský kraj
E:Pardubický kraj
H: Královohradecký kraj
J: kraj Vysočina
K:Karlovarský kraj
L:Liberecký kraj
M: Olomoucký kraj
P:Plzeňský kraj
S:Středočeský kraj
T: Moravskoslezský kraj
U:Ústecký kraj
Z:Zlínský kraj

Máte již jasno,jestli ano,tak si udělejte krátký test,kdy porovnám znalosti starých a nových spztek...

Tož,odkud by vůz pocházel teď...

1.OT
a)T
b)M
c)S

2.ZR
a)Z
b)J
c)H

3.MB
a)T
b)C
c)S

Prošli jste krátkým testem? Jestli ano,pošlu vám pěkný vůz Audi A8 s SPZ Moravskoslezského kraje. Teď jen napiště krátký email s odpovědmina polas5(zavinac)seznam.cz..Těším se na správné odpovědi,je to vůz nejmenované známé osobnosti...Malá ochutnávka...foceno na ulici Vodní v Brně

Kříšťálová lupa 2009,nominujte www.nokiaforum.cz

9. srpna 2009 v 0:21 | Michal(admin) |  Mobilní sekce
Od 3.srpna 2009 byl zahájen další ročník Křišťálové lupy,ceny českého internetu. Společně s ostatními moderátory jsme využili nominace také.Zdůrazňuji,že dle pravidel mohou nominování nabádat ostatní k hlasování. Ano i takovou cestou můžeme zjistit,jak jsme oblíbení,jelikož i my se snažime poskytovat uživatelům komfort. Na webu www.kristalovalupa.cz můžete kohokoli nominovat,hlasování probíhá tímto způsobem. Nominace pro www.nokiaforum.cz zasílejte do kategorie média-specializovaná.Děkujeme.

Poutní kostel sv.Jana Nepomuckého-Zelená Hora

5. srpna 2009 v 18:10 | Michal(admin) |  Best of caches and views
Jedna z dominant kraje Vysočina je bezesporu tato impozantní stavba od Jana Santiniho Ajchla. V 17.století ve Žďáře nad Sazávou vyrostl kostel v architektonickém stylu barokní gotika. Jak bylo pro baroko typické,snažil se autor vyvolat dojem velkoleposti a velikosti. Tato stavba stále fasnuje i po více než 400 letech. Autor se snažil do poutního kostelu zakomponovat pětkovou soustavu,to můžete vidět např.na tvaru pěticípé hvězdy celého areálu. Dle legendy,jedna z teorií hovoří o snu samotného Ajchla,kdy viděl nad umírajícím Janem Nepomuckým pět hvězdiček. V současnosti stavba disponuje vitálností,ovšem vyrostlo zde lešení a fotkám i za jasného počasí něco chybí. Památka UNESCO prodělala minulý rok značné poškození při orkánech. Pro zahraniční návštěvníky je připraven automat s informacemi,který mluví také česky. Dominanta Žďárska příjemně doplňuje ráz krajiny a těžko si návštěvník Žďáru nad Sázavou dokáže představit výhledy bez "Zelenky."

Přístup:

1. Ze Žďáru nad Sázavou,ulice Santiniho,odbočka na Sychrovu
2. asfaltová polňačka z obce Vysoké,která nabídne nejkrásnější pohledy

Pro geocachery: Samozřejmě i toto místo má kešku Zelena hora asi 500 m východně.IN-LINE stezka Brno,hala Rondo-Olympia

4. srpna 2009 v 19:55 | Michal(admin) |  Praktické informace
Na začátku prázdnin společně ze sestrou jsem vyzkoušel nejkvalitnější asi 9 kilometrový úsek vhodný pro kolečkové brusle. Já radši zvolil koloběžku. Stezka vede kolem řeky Svratky až soutoku ze Svitavou. Poté u Olympie je povrch vhodný pouze pro kola a dále trasa volné navazuje na Jantarovou stezku směr Vídeň. Na tomto úseku můžete vidět nový kontroverzní Justiční palác,soutok Svratky a Ponávky,či baseballový stadion oddílu Draci Brno.Kdo má zájem o občersvení ,najde kolem 3 míst.Opravdu doporučuji tento úsek,dá se na ném zažít mnoho legrace i rychlosti.

Přístup:1.zastávka autobusů 44,84,60,61 Křídlovická,též linky tramvaje 8 a 10.

2.Avion Shopping park:linka 67 nebo free linka do nákupního střediska

3.Olympia,nepřímý přístup

Pro geocachery: Přimo pro návštěvníky je připravena serie IN-LINE ,v blízkém okolí stezky můžete najít také pár keší.

Obsah serie:
Most pres Svratku(http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=4ab8f4a2-63ef-484d-8eaa-45272116526f)
Bozi muka(http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=2dbf8d8b-5b1a-4ed2-9074-fe1d08225a23)
Jez(http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=871b7c6c-c2d1-4e1e-93b8-e02b8c506348)

Soutok Svratky a Svitavy

Best of aneb co se mi líbilo/aktualizováno

4. srpna 2009 v 11:58 | Michal(admin) |  Best of caches and views
Od určité doby si vytvářím seznam keší,které se mi libily,ovšem nemohu udělat bookmark,jelikož nemám PM účet.

Brno

140 let MHD v Brně GC1XB6R -18.9.2009

LETISTE BRNO - RWY 10 GC1Y5CN - 11.9.2009

Lovecke chaty (Hubertka) GC1Q466 - 28.8.2009

lavka majlont GCWW63 - 26.8.2009

Pohlednice hradu Veveri GC1K2MX - 14.8.2009

Brnenska bohema - RUDY KOVANDA GC1Q67Z- 14.8.2009

Delova koule na Spilberku (kes) GC19Z28 -13.8.2009

Towelday Cache GC12ZA1 - 13.8.2009

13T - Porsche pro kazdeho -9.7.2009

Cest jejich pamatce 9-pylon na Frycajove-8.7.2009

Nazca(ENG)-1.7.2009

Svitavská radiála GC12TY4 -21.6.2009

UFO plácek / UFO ground GCPX6T -20.6.2009

Tesla cache GC1GRHM-20.6.2009

Schreberovy zahradky GC1CB58-12.6.2009

Oresin(brnenske mestske casti) GC14PGC-5.6.2009

Certova rokle GC1AT9C-29.5.2009

Pisarecky tunel GCWV48 -20.5.2009

NL-Nejkrásnější vyhlídka GC1JJ8G-20.5.2009

Nejpěknější souřadnice v Brně GC19A7Y-20.5.2009

TB hotel:Pod svicnem je tma GC1CY4J-18.5.2009

Prvni trolejbusová GC15D78-18.5.2009

CokoKes GC1906A-17.5.2009

Stone colony GCRJ83 -17.5.2009

First K.G.Brno CITO GC1PQFA-17.5.2009

Svatebni GC1H112-16.5.2009 Hrad GCN860-16.5.2009

Svratecky nahon 2:Riviera GC15J5N-8.5.2009

SUDOKU cache GC1HKZ0-7.5.2009

Brnensky geodashing GC1CXP0-7.5.2009

Na Kravi hore GC110NC- 1.5.2009

GolfCache GC15F3F-29.4.2009

Kostel svatych Janu GC1D9MJ -24.4.2009

Medlanecke kopce GCQ6GB -17.4.2009

Stranska rock GC1GVD2 -9.4.2009

Spalovna-9.4.2009 GCV982

Small Molehill GC127JE-9.4.2009

Bila hora GCX853- 28.3.2009

Ztracena ulicka GC1DDHF-15.3.2009


Jižní Morava:

Kostel sv.Cyrila a Metodeje GCZN10 - 31.8.2009

Birkovo kolo GC1G3JY - 3.10.2009Vysočina-Žďárske vrchy

Medlov 2009 GC1T66K - 21.8.-23.8.2009

Borovsky kostelicek/The church of Borova GCKCAV-18.8.2009

Racin GC1DBEC-18.8.2009

Milovske pernicky GCPNFD - 8.8.2009

Ctyri palice /Four rocks GC1EPPM - 8.8.2009

Milovska stola GCQE94 - 8.8.2009

Odranec GC1WBEN - 3.8.2009

Dvorska lipa/Lime tree in Dvur GC15J01 -3.8.2009

Staviste GC1C04Y-31.7.2009

Studnicni kaple GC190PM-31.7.2009

Lucky vrch/Lucky hill-27.7.2009

Buchtuv kopec-20.7.2009

Malinska skala-20.7.2009

Hradek Vitochov-15.7.2009

Vítochovský kostelík-15.7.2009

Stribrna studanka/The Silver well-11.7.2009

STRZ-5.7.2009

Skokanske mustky Sibenice GCYV1K - 13.6.2009

Pasecka skala reloaded GC1MHDH-23.5.2009

Krivy javor/Crooked maple GCZTHB-2.5.2009

Frysavske hajenky GC14R4A-25.4.2009

Tesanka GC1FG08-11.4.2009

Rosicka GCPXVA-11.4.2009

Skrys Anicky Mauerove GC14MEF-21.3.2009

Otevirani studanek - Bohuslav Martinu GC1DDFR-21.2.2009

Lucký vrch:pohled na severozápad-Pardubice,Orlické hory

Harusův kopec

2. srpna 2009 v 20:48 | Michal(admin) |  Best of caches and views
Již z dálky rozpoznatelný je typický vysílač na Harusáku. Leží v blízkosti skokanských můstků Šibenice,Skihotelu a samotného Nového Města na Moravě. Důležitý vysílač v 741 m.n.m. poskytuje již digitální,rádiový a mobilní signál. Lyžaři udělá radost mírná sjezdovka délky 550 metrů se sedačkovou lanovkou od roku 2007. Na areál bdí také webkamera.

Přístup:

1.Nové město na Moravě,odbočka na Jiříkovice
2.Jiříkovice-po modré

Pro geocachery: Těsně pod vrcholem můžete najít keš Jirikovice