Červenec 2009

Skokanské můstky Šibenice

29. července 2009 v 2:09 | Michal(admin)
Nové Město na Moravě nabídne nejen Zlatou lyži,či Harusův kopec.Kromě těchto lyžařským lokalit zde najdeme i nepoužívané skokanské můstky.V 30.letech minulého století byly ještě na koni,ale dnes nejsou v provozu. To vám nebrání okusit pocit sjezdaře úplně nahoře. Výstup po železné konstrukci zvládnou i netrénování turisté. Ale ten pocit na lavičce na rozjezd dolů je nezapomenutelný. Přístupová cesta není vhodná pro všechna vozidla,lepší umístění auta bude ovšem na parkovišti před nemocnicí. Poté můžete jít pěšky rovně na Žďár nad Sázavou a odbočíte na polní cestu. Určitě zelené svítící povrch nepřehlédnete. Až se dostanete na nejvyšší level, odměnou bude daleký výhled.

Přístup:
1.Nové město na Moravě,směr Žďár nad Sázavou,polňačka
2.Harusův kopec,kolem vysílače přímo k sjezdu

Pro geocachery:na vrcholu můžete najít mikro krabku Skokanske mustky Sibenice

Údolí Oddechu

29. července 2009 v 1:39 | Michal(admin) |  Best of caches and views
Člověk v uspěchaném městě težko najde odpočinek v přírodě. Tím více cestovatele překvapí málo propagovaná obora. Jednu takovou oplocenou můžete najít v Brně-Bystrci..Kouknu na nokia mapy,jsem v nějakém údolí Oddechu. Zde si opravdu můžete být na blízku s přírodou a lesní zvěří. Nejen,že je tu jelen,ale i vzácný muflon. Nejlépe se dostanete za zvířátky výstupem u zastávky tramvaje č.1 Kamenolom,přes most překonáte Svratku a do kopce rovnou za nosem. Kdyby jste šli náhodou po svahu,kde jsem našel prvního praváka sezony,tak kolem plotu se dostanete k volnému vchodu.

Přístup:
1.most přes Svratku,zastávka Kamenolom
2.most přes Svratku kolem oddílu Káčata,po horizontu kolem plotu

Pro geocachery: Jestli si půjdete pro keš UFO plácek/UFO ground tak pár metrů od vás můžete vidět live stádo muflonů a určitě získáte krásné záběry.

Buchtův kopec

29. července 2009 v 0:06 | Michal(admin) |  Best of caches and views
Bez zajímavého prvku by to byl jen obyčejný kopec bez výhledu. Ale díky radaru monitorujícím letecký provoz nad Českou republikou nabízí opravdovou výzvu. Z dálky ta modrá koule vypadá jako hvězdárna,leč opravdu fascinuje,protože má dosah 300 km a je jedna ze 3 kontrolních věží civilního leteckého provozu. První zahlédnutí na Moravě nastává na Kadovském kopci,či z Milovského kempu a v Čechách jej můžeme vidět při cestě na Lucký vrch. Tento kopec určitě sehrál velkou roli za války svou strategickou polohou v 813 m.n.m,ale nejsem historik,to si můžete "vygůglit." Nahoru se dostanete nejlépe z obce Daňkovice po betonové cestě(zákaz vjezdu !) 2 kilometry od Sněžného. Mimojiné po cestě můžete minout zdravotní sanatorium pro nemocné.

Pro geocachery: Na tento kopec vás zavede mysterka Buchtuv kopec a po cestě dolů kolem radaru dorazíte k zaniklému Zalesi


Jeden z nejstarších kostelů na Moravě

28. července 2009 v 23:19 | Michal(admin) |  Best of caches and views
Nejen Čechy nabídnou významné pozůstatky gotického období. Zpočátku toto magické místo s hrobkami byla obyčejná dřevěná tvrz,která zaručovala ochranu před nebezpečími,která číhala ze všech stran. Současný kostel se nachází v obci Vítochov asi 5 km severně od Bystřice nad Pernštejnem. Kamenná stavba je ze 13.století a leží na kopci v 634 m.n.m.

Přístup:
1.obce Vítochov,přístup po cestě z hlavního srdce obce
2.silnice 357,odbočka na VítochovPro geocachery: přímo u budovy můžete najít cache Vítochovský kostelík a na protějším vršku si můžete odlovit šestlilitrovou krabku Hradek Vitochov

Lucký vrch-Lucperk

27. července 2009 v 23:01 | Michal(admin) |  Best of caches and views
Dnes jsem vyrazil do mého stále více oblíbeného Pardubického kraje,okresu Svitavy,zkrátka do východních Čech. Poutací cedule na tento zajímavý kopec v 739 m.n.m je v desítky kilometrovém okruhu rozmístěna na hlavních tazích Vysočiny,tak se dá sem dojet i bez mapy,či GPS. Opravdu stojí za to navštívit Lucký vrch? Ano,nejen,že vám nabídne ubytování,či občerstvení,ale i pěkné výhledy na krajinu Čech a Moravy. Nejen,že uvidíte Orlické hory,či Svitavy,ale i Pardubice. Tento vrch opravdu nabídne nevýdané pohledy a obzvláště za jasného počasí ukáže východní Čechy. Také se mi líbí navigační sloupek areálem např. Orlické hory 100 m,či bungalovy. Praktická je bezesporu vrcholová kniha přístupná v restauraci,určitě se zapište.

Přístup:
1. silnice 357,odbočka Lucký vrch
2.červená :Pustá Rybná-Lucký vrch
3.žlutá:stezka Terezy Novákové
4.zelená:Oldřiš-Lucký vrch

Pro geocachery:na tomto místě založil jeden z mých prvních známích na Žďáru,cache umístěním vhodnou pro začátečníky s názvem Lucky vrch/Lucky hill


Pohled na jihozápad(Telecí)

Český rozhlas 2 Praha:Geocaching

24. července 2009 v 15:24 | Michal(admin) |  Zájmy
O dnešním tématu dne jsem dozvěděl z oficiálního fora www.geocaching.cz. Více o této aktivitě Vám přinese ČR 2 Praha v rubrice Káva po čtvrté od 16:05 do 17:00 a poslouchat můžete i online. Jestli to nestihnete 2.odkaz níže. První nabídne tu vaši frekvenci. http://www.radiotv.cz/radio/cr2/ http://www.rozhlas.cz/praha/uslysime/_zprava/607466

Moderátor na nokia foru:začátky

23. července 2009 v 23:38 | Michal(admin) |  Mobilní sekce
Na konci ledna 2009 jsem se stal moderátorem zkušebně,ovšem po týdnu v aktivitě témě nokia N85 jsem se stal moderátorem. Oproti běžným registrovaným jsem měl hodnost s pěti hvězdičkami a mohl upravovat všude příspěvky a určitou prestiž. Počet mých příspěvků rostl a já se těšil z vyřešených problému ostatní. Po pár dnech jsem rozjel téma Geocaching,které se postupně stále mění,určitá originalita se prokázala popisem mých začátků. Postupně náš vedoucí také propadl krabičkám,ale dříve to zaujalo kolegu,který s námi již není,na forum měl málo času. Toto téma jsem stavěl na Vyzkoušených keškách,kde je zaznamenána má kariéra od začátků k současnosti. Ale hlavním účelem nebyla statistika,ale ukázka míst,která jsem viděl,aby viděli ostatní. Proto jsem stručně popsal parametry cache a doplnil fotkou. Zpočátku jsem byl z hlediska komunity podroben kritice, a tak jsem redukoval na číslo nálezu,typ cache,místo,jméno,velikost,info(odkaz na listing) a foto(640x480). Téma postupně rostlo o základní informace a později postřehy. A o mém koníčku a radosti na nokiaforum.cz zase někdy příště..

Geocaching

23. července 2009 v 7:34 | Michal(admin) |  Zájmy
Propadl jsem zabávě s GPS zvané geocaching. Začína to tím,že někdo ukryje schránku(cache) na místo,kam chce pozvat ostatní hráče- geocachery. Na ústřední stránku geocaching.com napíše popis keše(listing) se souřadnicemi a po publikaci se na ni mohou vypravit kačeři.(český výraz) Hráči si musí dávat pozor na tzv.mudly,to jsou lidé,kteří nic nehledají a dokáží udělat pěkný zmatek. Můžou skrýš zničit nebo zavolat policii,obzvlášť důchodci. V médiích se dost geocachingu mluví a komunita jen strádá. Po vytvoření těchto článků se zvýší počet zmudlených skrýší. Nemyslete si,že je keší málo,téměr 900 tisíc skrýší a určitě nějakou máte kilometr od domu. Zajímá Vás tato aktivita? Tak si pročtěte weby níže.

Doporučené odkazy:
www.geocaching.com
www.geocaching.cz
http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/AR.asp?ARI=112930 (článek + 13 minut video)

Moderátorské aktivity o Geocachingu: http://www.nokiaforum.cz/index.php/gps-navigace-a-geocaching http://forum.nokiaforum.cz/viewforum.php?f=75
Co mi tento projekt přinesl?

22. července 2009 v 14:49 | Michal(admin) |  Studenti čtou a píší noviny
Když nám učitel ZSV nabídl tento projekt,až na pár vyjímek celá třída na gymplu souhlasila. Jediné,co nám projekt přinesl byly noviny od MF dnes. První kolo plni očekávání jsme napsali téměř všichni,že se někomu poštěstí. Ale prd a někteří nenapsali druhé kole. O třetím kole jsme se dozvěděli a více než pět lidí to nenapsalo. Nevím,jak to redaktoři vybírali,ale kolektivu to nepříšlo zajímavé,s prominutím dostaly se tam samé bláboly. Ani nevím,jestli mě dali do archivu,popravdě už je mi to šumák. Takže nepsat dlouhé články,psát trapárny a určitě vás vyberou.

Nicholas Winton-nenápadný hrdina:Studenti čtou a píší noviny-jaro 2009,kolo 3.

22. července 2009 v 13:26 | Michal(admin) |  Studenti čtou a píší noviny
Mnoho lidí netušilo,že tento tajemný muž zachránil tisíce židovských dětí. Až jeho manželka odhalila o desítky let později velice obdivuhodný počin náhodou při úklidu půdy. Našli se tací,kteří natočili film o odkazu Nicholase Wintona a setkání zachránce s tehdejšími dětmi. Film vyvolal mnoho reakcí,dokonce návrhy na Nobelovu cenu míru,určitě by si ji zasloužil. V době růstu aktivity neonacistických skupin je potřeba dávat na pozor na každé nepřátelské pochody,obzvlášť v památkách holokaustu.Já rozumím odkazu jako poselství hodnot,které jsou mravně důležité,ale bohužel se v životě jedince moc neuplatní. Nápady jako vypravení vlaku vítám a obdivuji. Také vidím Nicholase Wintona jako hrdinu,počin pomoci ochránit život dalších generací za vlastní prostředky je velice obdivuhodný a neuvěřitelný. Ve 30.letech 20.století ještě nikdo nemohl tušit,že krize na New Yorské burze odstartuje ještě více špatnou situaci v Německu,která vyvrcholí nástupem ideologie a válkou. Ale tento muž tušil a činil pokusy o záchranu životů dětí židovských rodin,které se dostaly na povrch díky náhodě. Je potřeba se zaměřovat na snahy,které pomáhají zlepšovat světový mír a udržovat morální odkazy všech počinů. A proto obdivuji Nicholase Wintona,jeho následovníky a dobrovlníky pomáhajících udržovat světový mír.

Mobilní komunikace:Studenti čtou a píší noviny-jaro 2009,kolo 2.

22. července 2009 v 13:05 | Michal(admin) |  Studenti čtou a píší noviny
V uspěchaném technologicky vyspělém světě se vývoj pořád posouvá a brzy dojde i k realizování virtualizace styku lidí. Prostředky umožňující spojení populace pomáhají k lepší úspoře času a všudy přítomném spojení,ale jako nevýhodu považuji váznutí komunikace nejen v lidské společnosti,ale i v rodinách. Je to však nutné? Najde se mnoho případů,kde se v rodině v hojné míře využívájí ke komunikaci chatovací prostředky,a nebo pouze mobilní telefony. Tento stav se bude dále postupem doby zvyšovat,ale my s tím nic bohužel nenaděláme. Nejen rozhovory naživo chybí, ale i samotná mluva a slovní zásoba pokulhává. Jako větší přiblížení realným poměrům vidím stále nové technologie. Mobilní telefony se stale zdokonalují a kamerka pro videohovory se zabudovává do stále více modelů. Problém malého rozmachu viní horší pokrytí našimi operátory,zatím plnohodnotně využitelné u O2 a síť třetí generace Vodafonu ve stádiu testovaní. Spojení s reálným světem hlavně zajišťuje internet, celá struktura sítí propletená celou planetou. Umožňuje kontakt jednoho místa na Zemi s druhým. Dodává nám šanci aspoň virtuálně se dostat do jiného státu a možnost komunikace napříč etnika. Sdružují se celé organizace,ktere zajímá určité téma a dokáží si popovídat pouze přes síť. Pomyšlení na představu.jak by se naživo dorozumívalo statisíce lidí nepřipadá v úvahu. Internet lidstvo spojuje. Nejen na počítačích se využívají tyto služby,ale roste i obliba wifi a gprs sítí. Bezdrátová síť-wifi je obzvláště ve velkých městech prakticky na každém rohu a umožňuje být online v pokrytí nezabezpečených struktur. Z vlastní zkušenosti vím,že volné wifi se ve většině případů najdou snadno,a že se ochrana podceňuje. Také dosah není za použití běžného routeru oslňující. Prostor bude mít výborně pokryt byt v panelovém domě. V rodinném domku slušně dosahuje do prvního patra,ale v místnostech,kde je mnoho zdí slábne. Někdy síla signálu může záviset klidně i na počasí. Dostupnější,nýbrž pomalejší je využití gprs nejčastěji v zařízeních,kde se přenáší méně dat a není potřebné závratně rychlě připojení. Tyto přenosy jsou velice nevýhodné v případě použití kreditu,ale oproti wifi se nedají zneužít nepovolanými osobami. Pro praktické prohlížení se zařízení dají použít jako modemy na propojení s počítačem a následně k surfování na netu. Jako moderní mobilní technologie považují i nejmodernější vysílačky,za jejichž provoz se neplatí,jen maximální dosah obzvlášť ve městech se ztenčuje s přibývajícími stínidly rádiových vln. Postupem doby se realizují další využitelné nápady a představy vědců z ,minulosti,ale i z papírů filmových scénaristů. Jako budoucnost komunikace vidím živé přenosy ve vysokém rozlišení z projektorů ,které vytvoří jakýsi hologram určité bytosti a budou fungovat jako dorozumívací prostředek. Ale doufám,že stále nevymizí osobní setkaní ,a že se postupem doby lidem zastekne po živé společnosti a civilizace upustí od supermoderních technologických vymožeností.

Češi nejateističtější národ na světě:Studenti čtou a píší noviny-jaro 2009,kolo 1.

21. července 2009 v 23:50 | Michal(admin) |  Studenti čtou a píší noviny
Proc jsou cesi nejmin verici narod na celem svete? Vysvetleni neni jednoduche,ale ne zas tak slozite. Vira se formovala jiz v praveku. Prvni lide si nemohli vysvetlit n ektere jevy,a tak potrebovali nekoho nebo neco,jak by vysvetlili odlisnosti. Jiz od dob prvopocatku krestanstvi brali obycejni lide tuto cinnost jako vychodisko z nouze,obzvlast ve stredoveku. Vira v Boha se vyuzivala pri tazenich Francke rise s povolenim papeze,aby nasilne prosazovala krestanstvi. Teprve v renesanci se nasli radikalni snahy zmenit mysleni lidi a zamyslet se nad pritomnosti, protoze ,,spravne" organizace vyuzivali lidske hlouposti na budovani ideologie. Pomery se od doby pred nekolika staletimi zmenily. Ted cirkev hraje roli spravedlive instituce,ktera nerozlisuje rozdily mezi lidmi. V nasi dobe porad zustava racionalni rozum a mysleni. Rozvojem vedy se bori vetsina cirkevnich mytu,a tak lide,obzvlast z mest,veri ve vedu. Typicky priklad jsou dohady o vzniku sveta. Postupne se zacina dochazet k realnym teoriim vytvorenim sveta. Pomer mezi vuli boha a chemickofyzikalními procesy a smýšlením lidstva se pohybuje kolem poloviny . Ja jako ateista nemam ani potrebu v neco verit. Samozrejme si myslim,ze jsem velice tolerantni clovek,protoze par vericich znam. Rozdíl mezi městem a vesnicí vyvažuje víra.Již v dřívějších dobach skupina věřících na vesnicích přerůstala měšťany. Tito lide nejsou odlisni,jen veri v jine hodnoty a navštěvují různé církevní místa. Kazdy ma pravo verit cemu chce. Napriklad nadprirozeno to je velice zajimave,kolikrat se povedlo lidem prezit vlastni smrt.Kdo to dela?Buh,dle meho nazoru ne,rozhoduje misto,cinnost a okolnosti. Dale duchove pobliz lidskych pribytku.Treba poltergeist,kolikrat se stalo i u nas,ze tento divny jev radil. Ale treba UFO,to me nijak extrémně nefascinuje. Bylo by zajimave shledat nejaky mimozemsky organismus,ale za urcitych okolnosti je to prakticky nemozne. Ale jak rikam,kazdy at si veri cemu chce. Jsme prece svobodni a nezavisli obcane. Jako dalsi faktor vidim nedostatek casu. V teto uspechane dobe prakticky na nic neni cas. Dle meho nazoru kazdy slusny a privetivy clovek ma takove vlastni desatero skladane z odlišných hodnot. Inovace by urcite k cirkvi pritahli vice lidi. Neco jako volne desatero by bylo dobre,aby lide nemeli zbytecne vycitky svedomi az by to nebylo zdrave. Psychika daneho jedince hraje velkou roli. Jako dalsi duvod vidim ostatni udalosti,ktere ovlivnuji bezny zivot lidi. Napriklad rostouci radikalnost narodu pobliz urodneho pulmesice,financni krize a politiky. Take lide delají jinou činnost,a tim se uvolnuji a nemaji potrebu navštěvovat různá církevní místa. Ale co se mi na cirkvi libi,ze pomaha potrebnym a svou virou se snaží ulehčit rozdílné osudy . Obdivuji i dobrovolniky,kteri se snazi pusobenim viry a obcanske solidarity. Rad bych shrnul sve myslenky,a tim zakoncil svuj postoj. Vira se uziva jako vychodisko z nouze,ci bezneho zivota. Take se vyuziva pro chvile oddechu a napravovani sebe sameho a jinych. Problem,ze cesi jsou nejvic ateisticti narod nejen v Evrope ,ale i na svete.Komu davat vinu?Samotnym lidem nemaji cas,nepotrebuji se zaobirat virou,ridi se pritomnosti,racionalne uvazuji ,k oddechu pouzivaji jine metody a cinnosti,veri v neco jineho nez v Boha,a hlavne nepripada jim nic atraktivni na vire,ktera je neláká . A znovu zduraznuji.At se kazdy clovek zabira cim chce a kde chce. Jsme svobodni a muzeme si delat,co chceme. Timto spojenim bych chtel zakoncit prezentaci svych nazoru a poodhalit me vlastni uvahy.

Pravní úprava zákonů:děti

21. července 2009 v 23:39 | Michal(admin) |  Zárodky novinařiny:články
Je mnoho chyb v zakonu,ktere by se mely zmenit. Jednoznacne jako nejhorsi vec vidim,ze deti jsou brany jako hmatatelná tělesa. Na co jsou platne organizace na ochranu nesvéprávných,když zranitelní mají nárok na mizernou pravni upravu. Kdo pro změny něco v parlamentu dělá?Nikdo,maximálně se projednávají podněty z jiných stran. O dítěti přece nemůžeme mluvit jako o věci,to by odporovalo zdravému rozumu,ale zdá se,že někteří lidé jsou mozkově indisponováni. O těchto bezbranných stvořeních,která prakticky nedosáhnou spravedlnosti,jen proto,že nemají potřebná povolení boje proti bezpráví. Mnohdy 14ti letý mladiství přemýšlí lépe než "korytář",jehož hlavní zájem směřuje na své konto. Dále chybí svoboda slova mladého stvoření,nikdo se na nic neptá. Jako zajímavou úpravu vidím,když dítě svobodně prohlasí,u kterého rodiče chce žít.Ale má to svá negativa. Určitě za velice hloupé vidím dotazy na hodně malé děti,a dokonce se ptát mladších i 4 let,kteří neumějí ani mluvit. Za reálnou hranici považuji 8-10 let,kdy i děti ví,aspoň přiblizně,co chtějí. V praxi už se využilo této úpravy,ale vyvolala mnohé negativní reakce. S větsinou se shodnu,že prvé by zranitelní mluvili společně s psychologem. Jednoznacne postup soudkyně v kauze byl na 50% provedený správně. Dále dětem chybí někdo,kdo vyslechne myšlenky a předklada navrhy na podnety deti. Někdo jako ochránce dětských práv a svobod.Dle mého názoru je potřeba pohled mladších na řešeni p roblemu vrstevniku. Take je nutna spolupráce ruznych instituci.Skola to muze resit. Dá se rict,ze skola spojuje děti ze svetem. Počínaje změnou učebních metod konce vztah zak vs skola/ucitel. Velice dulezite je i rodinne zazemi,bohuzel se najdou i nezodpovední,nevzdělaní a zli lide. Obrovskou nahodou se daji zjistit spatné a nedůstojné podmínky mladeho zivota. RESUME Deti,ty musi byt priorita byrokratickych a zkažených politiků. Tomuto tématu se musí věnovat pozornost a bude ještě otázka budoucnosti než se dokončí potřebné reformy a zlidsti se podminky pro to,pro co žijeme.

Snizeni trestni odpovednosti na 14 let:zamyšlení k nejmenované diplomove práci

21. července 2009 v 16:20 | Michal(admin) |  Zárodky novinařiny:články
Snizeni trestni odpovednosti vyvolalo mnoho kladnych i negativnich ohlasu.Jake je vlastne prakticke vyuziti teto novely? Samozrejme se zmensila kriminalni cinnost mladistvych,ale ne o mnoho deliktu.Take se drive vydavaji obcanske prukazy,ktere prinasi detem zaminku, se drive citit dospelymi. Vseobecne mladistvi dospivaji rychleji,protoze prejimaji ruzne hrisne cinnosti. Holdovani alkoholu,cigaretam,drogam,sexu...to je in..kdo se chova jinak,ma odlisne cinnosti,je sam sebou,je divny. "Ty ses jeste neopil?" "Ne,vubec me to nelaka" ," Aha" a uz se treba s timto clovekem nebavi. Vetsinou tento pripad neni casty,ale stava se to. Tato novela take dovoluje pohlavni styk,kterym muze dojit k vaznejsim vecem. Urcite ve 14 letech je kazdy na ruzne urovni vyvoje a sverit trestni zodpovednost nevyspelemu jedinci,ktery ve finale jeste neco vyvede. V tomto ohledu maji vetsi rozum devcata oproti jeste detinskym klukum. Hloupost by mohla zpusobit tragedii. Tedy za mym nazorem stoji,ze i nizky vek,ktery je teoreticky obstojny,tak obsahuje prilis mnoho rizik prichazejicich ze vsech stran. A jeste jeden dodatek. Verejnost volala o zmenu trestni odpovednosti,a tak vlada cinila. Nas prezident pozde podepsal tuto novelu v dobe,kdy byl vytvoren navrh na pozmeneni zpet na patnact let. Tedy politici nam zase predvedli,ze pouzitelnou novelu vytvori po kolika pokusech.Tento krok se zase nepovedl. Jak bych resil tuto situaci? 1.vraceni trestni odpovednosti na 15 let 2.vice besed o zodpovednem chovani s mladistvimi 3. reklamni kampane 4.sezeni s psychology 5.tvrdsi ucitele na skolach a lepsi zazemi skol 6.priprava na zmeny 7.vychovne porady v televizi,popr.online streamovane prenosy,chaty,uceni hrou 8.sezeni s lidmi,kterym se stala osudna trestni zodpovednost 9.brozury,ktere plne informuji mladistve,co smi a nesmi RESUME Snizeni trestni zodpovednosti je ozehave tema, a tak bude trvat mnoho let,nez se vyresi otazka trestni zodpovednosti mladistvych.

Osobní server na fotky

21. července 2009 v 14:34 | Michal(admin) |  Zájmy
Při svých zájmech hodně fotím se svým pěti megapixelem. I na automatiky vylezou pěkné fotky a rád si na server schovám své fotky. Tedy na www.polasn85.rajce.net můžete vidět,jaká krásná místa můžete navštívit s geocachingem. Doufám,že se fotky budou líbit.

Zárodky novinařiny aneb mobily to začíná

21. července 2009 v 0:38 | Michal(admin) |  Zárodky novinařiny:články
V deváté třídě mě začalo bavit psát slohové práce a začal se více zajímat o mobilní telefony z hlediska psaní. Mé touhy po intenzivnějším psaní narazili na můj oblíbený web s60.cz. Právě hledali redaktora a zkušební článek hlavní redaktor pochválil a hned mě vzali. Můj první článek byl o Mortal kombatu na emulátoru gameboye. Ale nejvíc mi uškodila vzdálenost. Celá redakce byla soustředěna v Praze,no jo nevýhoda Brna. Hlavnímu šlo o osobní setkání,na které nedošlo. Nebyl jsem na to připraven a rodiče mě nechtěli nikam pustit. Ano,říkáte si divné,ale pouštět mě samotného do Práglu na sraz bylo nemožné. Poté,když jsem nedorazil,přišel jsem o nokii N91 a celou existenci na s60.cz. K předání mělo dojít v Brně,ale zvrtlo se to. Poté nabila nespokojenost se články a byl jsem vyřazen ze skupiny a to jsem neunesl. Po debaklu u s60.cz mě nikde nevzali. Nokimania.cz odpověděla ne,že jsem moc mladý. Další weby neodpověděli kromě mobilenet.cz,také jsem byl moc výstřední. Nastala pauza a měsíc po nastoupení na gympl jsem se registroval na nokiaforum.cz. Jako majitel postarší N70 jsem dlouho rozdával rady a dopracoval jsem se k bronzovému členu. Po Vánocích 2008 jsem obdržel nový mobil a vyráběl mnoho příspěvků a byl vyhlášen konkurs na moderátora,ovšem nikoho nenašli a zanedlouho jsem byl zkontaktován a já souhlasil. Dostal jsem se do kolektivu a byli jsme čtyři. Původně se stanovila zkušebka na měsíc,ale..to zase jindy

Vznik nového blogu

20. července 2009 v 23:56 | Michal(admin)
Po 23 hodině večerní mě napadl nápad,že založím nový blog a hned to uskutečnil. Narozdíl od mého starého blogu zde nebude mnoho témat,ovšem bude zaměřen na zkušenosti s mobily a mou moderátorskou činnost na www.nokiaforum.cz. Zmíním se zde i o mé půlroční zálibě v geocachingu. Nejen mobily,ale objeví se i články v soutěži Mf dnes,do které jsme se jako škola zapojili. Budu se snažit přinést zajímavý a poutavý obsah. Těším se na vaše návštěvy.